Spirální jóga

Spirální jóga

Spirální jóga je ucelený systém cvičení zaměřený na zdravotní aspekty jógy. Je specifická využitím pomůcek a naváděním do správných opor individuálním přístupem a spirálně (tedy trojrozměrně) vedeným pohybem. Využívá klasický jógový přístup propojení těla, mysli a dechu.

Vychází z tradiční techniky jógy, školy B.K.S. Iyengara, je obohacena o moderní poznatky trojrozměrného spirálního pohybu a využívá aktivace myofasciálních (svalovovazivových) řetězců a energetických linií v souladu s funkční anatomií lidského těla.
Naučíte se, jak vědomě a anatomicky správně držet a používat své tělo, jak předcházet zafixování nesprávných pohybových stereotypů a přetížení jednotlivých struktur.

Princip spirály je jak v těle, tak v přírodě, silným a nosným motivem. Od šroubovice DNA, přes růst dlouhých kostí, až k ulitě šneka a stéblu trávy. Princip spirály přináší sílu a zároveň také pružnost. Jsou to kvality, které cíleně chceme nacházet v těle i v mysli.
V okamžiku, kdy vneseme do těla prostor a záměr, začne vše fungovat lehčeji. Prohloubí se dech a vyrovnává se tok energie v těle. Mění se pohybové návyky a vzorce, rozšíří se naše komfortní zóna. Naučíme se sami sebe nejen lépe vnímat, ale také chápat a respektovat.
Budete provázeni slovně a dotekem. Upozornění a navedení v pozici uvolní nevhodné napětí a přetížení, ale také často pozici správným provedením zintenzivní.

Více zde:
https://www.spiralni-joga.cz/spiralni-joga/