Dětská nastavitelná židle JITRO

Prevence vad očí a páteře u dětí. Židle umožňují lepší soustředění, podporují také správný psychologický vývoj dětí.
V případě Vašeho zájmu můžete u mě tuto skvělou židli objednat.

Rostoucí židle JITRO se může přizpůsobit jak různým výškám pracovních i jídelních stolů, tak i všem dětským růstovým kategoriím.

Umožňuje dítěti sedět u stolu ve výšce dospělých a přitom poskytuje oporu pro jeho nohy i páteř.

Při práci vsedě se člověk musí opírat nohama o zem nebo podnožku. Dítě, sedící na nevyhovující židli, se snaží instinktivně dotknout podlahy alespoň prsty jedné nohy a také se nemůže opřít. Výsledkem toho je nesprávné zakřivení páteře. Navíc dochází ke stlačování měkkých tkání v podkolení a snižování průtoku krve v cévách v této oblasti. Toto má kromě negativního zdravotního dopadu i velký vliv na pohodlí a soustředění dítěte. Dítě je neklidné a snaží se tento tlak uvolnit kopáním nohama nebo častým střídáním poloh při jídle i psaní. Menší děti jsou na židlích pro dospělé dokonce nuceny klečet. Oči jsou i při podložení polštáři u menších i větších dětí v nesprávné výšce nad deskou stolu, což může vést i ke vzniku očních vad.

Židle Jitro pomáhají těm nejmenším "povýšit se" mezi dospělé u stolu, což má velký význam pro jejich psychologický vývoj, pro pocit citové a společenské vazby. Dítě získává od nejútlejšího věku vzor při stolování. Tím, že si může samo na židličku vylézt, i pocit samostatnosti a vlastní společenské důležitosti.
Rodičům, kromě ušetření peněz za investice do dalšího sedacího nábytku, židlička usnadní manipulaci s dítětem, hlavně pokud je maminka podruhé těhotná, nemusí dítě ke stolu zvedat. Také psaní úkolů je na této židli mnohem snazší než na židlích otočných. Zvláště, když ještě z takové židle nedosáhne na zem. Dítě může psát úkoly v kuchyni a rodiče nemusí za ním odbíhat do dětského pokoje.

Nastavení zádových opěrek.
V možnosti tohoto nastavení zádové opěrky přesně dle výšky beder dítěte, je naše židle mezi dřevěnými židlemi jedinečná. U dětí od dvou let by měla být bederní opěrka nastavena tak, aby podpírala prohnutí páteře směrem dopředu, tzn., aby se zadeček dítěte vešel pod opěrku, aby začínala přesně nad pánevní kostí.


Zdroj:
http://www.jitro-zidle-stoly.cz/